Układanie

Układamy parkiety i podłogi drewniane od ponad 10 lat! Profesjonalne wykonanie to piękny, solidny parkiet na wiele lat.

Fotolia_66084398_Subscription_Monthly_MDecydując się na parkiet, inwestujemy w modne i doceniane rozwiązanie wnętrzarskie.
Dobrze dobrany i ułożony parkiet może służyć nam przez wiele lat. Musimy jednak pamiętać o tym, że układanie parkietu nie polega na tym samym, co układanie paneli i powierzenie tego zadania profesjonalistom jest najlepszym wyborem. Firma, która świadczy usługi układania parkietów, przygotuje także podłoże a samo układanie parkietu zajmie zdecydowanie mniej czasu niż zajęłoby to amatorowi. Ponadto oferują kilka różnych wzorów podłóg, dzięki czemu nasze wnętrze może być oryginalne i niepowtarzalne, a wzór na podłodze najbardziej skomplikowany.

 

 

 

 

Etapy układania podłogi
Przed rozpoczęciem montażu podłogi sprawdzamy wilgotność materiału oraz wylewki betonowej. Podłoga może zostać zamontowana jeżeli stopień wilgotności podłoża nie będzie przekraczał 2%. Zakupione drewno należy pozostawić na okres aklimatyzacji w pomieszczeniu w którym będzie układane, by przyjęło temperaturę otoczenia.
Przed ułożeniem parkietu podłoże jest przez nas czyszczone i szlifowane w przypadku nierówności. Następnie parkiet montowany jest przy użyciu kleju, według ustalonego wzoru, z pozostawieniem dylatacji między podłogą, a ścianą ok 1,5cm.
Po ułożeniu musimy odczekać ok. 2 tygodni i dopiero po tym czasie możemy przejść do dalszych prac. Podłoga zostanie wycyklinowania, aby była idealnie gładka i równa. A następnie pokryta warstwą ochronną lakieru lub oleju. Wykończenie daje możliwość uzyskania różnych efektów wizualnych. Najczęściej wybieranym wykończeniem jest lakierowanie, które zapewnia podłodze trwałość oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Podłogę można pokryć olejem bezbarwnym lub całkowicie zmienić jej zabarwienie, podkreślić strukturę drewna i nadać pożądany stopień połysku.

Wybór drewna

Drewniane podłogi są ponadczasowe. Moda na ten materiał nie przemija. Nadają wnętrzu wyjątkowy charakter i ocieplają każdą aranżację. Ale jedną z największych zalet litego drewna jest wytrzymałość i możliwość kilkukrotnej renowacji. Ponieważ jest to inwestycja na lata warto przemyśleć
- rodzaj drewna( parkiet, deski, mozaika czy finish parkiet)
- wzór podłogi (jodełka, cegiełka, szachownica, jodełka francuska i wiele innych)
- przeznaczenie dla danego pomieszczenia
- walory estetyczne danego gatunku drewna
W Polsce najpopularniejszym drewnem, wykorzystywanym w układaniu podłóg jest dąb, ale także jesion czy buk. Charakteryzują się największą wytrzymałością i odpornością na ścieranie. Duży wybór jest wśród drewna egzotycznego tj. merbau, teak, palisander, lapacho, jatoba, suscupira, doussie, iroko, wenge.
Każdy gatunek różni się nie tylko wyglądem, ale także wieloma parametrami, które należy przeanalizować i dobrać do pomieszczenia czy wybranego wzoru.