Cyklinowanie

Cyklinowanie parkietów i podłóg z drewna to nasza specjalność. Sprawimy, że Państwa parkiet będzie jak nowy. Cyklinowanie w Warszawie to nasza główna usługa, którą wykonamy dla Państwa profesjonalnie i rzetelnie.

Jeśli chcą Państwo, aby parkiet odzyskał swój dawny blask i wyglądał jak nowy to wystarczy zamówić profesjonalne cylinowanie parkietu. Usługa polega na zdarciu jego wierzchniej, zniszczonej warstwy. Szlifowana powierzchnia jest następnie odpowiednio wygładzana i polerowana. Dzięki temu parkiet zyskuje drugie życie.

Cyklinowanie w WarszawieDlaczego warto?
Regularne cyklinowanie parkietu utrzymuje go w doskonałym stanie. Odpowiednia konserwacja zapobiega poważniejszym zniszczeniom, które wymagałyby jego wymiany narażając Cię na duże koszty. Cyklinowanie to szybki, tani i dobry sposób na odnowienie parkietu.

Jak wygląda nasza praca i jakie są kolejne etapy cyklinowania?
Pierwszym krokiem zanim przystąpimy do prac jest wyniesienie z pomieszczenia wszelkich mebli i stojących na podłodze przedmiotów oraz demontaż starych listew przypodłogowych.
Podłogi szlifujemy jedną z naszych bezpyłowych cykliniarek marki Lagler.
Przy użyciu papieru ściernego o odpowiedniej gradacji zdzieramy wierzchnią warstwę drewna ok 1mm, usuwając stary i zniszczony lakier. Przy pierwszym szlifowaniu jest to papier gruboziarnisty 36. Przy kolejnych są to papiery o granulacji 60, a następnie 100, co daje nam efekt wygładzenia i wyrównania powierzchni. Osobną maszyną szlifujemy wszystkie boki i kąty.
Jeśli na podłodze są szczeliny między klepkami to uzupełniamy je masą w kolorze identycznym z kolorem drewna (uzyskaną ze zmieszania pyłu z cyklinowania ze specjalną szpachlą).
Następnie podłogę pokrywamy lakierem podkładowym oraz pierwszą warstwą lakieru nawierzchniowego o wybranym rodzaju wykończenia.
Następnie po wyschnięciu matowimy podłogę i bardzo starannie odkurzamy przed nałożeniem drugiej warstwy wykończeniowej. Nakładamy ostatnią warstwę lakieru i po tym etapie możemy się cieszyć odnowioną podłogą.

przed po copy