Lakierowanie

Lakierowane przez nas parkiety i podłogi wyglądają niemal jak nowe!
Nasze doświadczenie i profesjonalny sprzęt to gwarancja pięknego i solidnego parkietu na lata.

lakierowanie parkietu WarszawaLakierowanie parkietu ma na celu stworzenie na nim trwałej, odpornej powłoki, która pozwoli nam na dłuższe cieszenie się podłogą, będącą w idealnym stanie.
Decydując się na zlecenie lakierowania specjalistom, będziemy mieli pewność, że nie popełnią oni błędów, które zazwyczaj popełniają osoby niedoświadczone, jak na przykład źle dobrane preparaty, nakładane w nieodpowiednich warunkach, źle przygotowane podłoże i narzędzia czy niepoprawna aplikacja. Dzięki doświadczeniu fachowców możemy być spokojni, że nasz parkiet będzie dokładnie taki, jak chcemy.

Prawidłowe wykonanie lakierowania jest bardzo istotne. Ponieważ od poprawnej aplikacji i doboru lakieru zależy wygląd i wytrzymałość podłogi.

Polecamy tylko sprawdzone przez nas materiały. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam zapoznać się z szeroką ofertą i zrobić rozeznanie jakiego rodzaju lakiery i jakie marki są godne polecenia.
Pracujemy na lakierach wodnych i poliuretanowych. Są to specjalistyczne, innowacyjne lakiery, bardzo dobrej jakości. Są najbardziej wytrzymałe z dostępnych obecnie na rynku. Można z powodzeniem zastosować je we wszystkich pomieszczeniach. W przeciwieństwie do chemicznych lakierów, nie posiadają drażniącego zapachu, są bezpieczne dla zdrowia i środowiska, a równocześnie są bardzo wytrzymałe. Nie pracujemy na tanich, chemicznych lakierach z supermarketu.
Zależnie od przeznaczenia polecamy naszym klientom lakiery jedno lub dwuskładnikowe.
Lakier 1-składnikowy przeznaczony jest do parkietów drewnianych w obiektach mieszkalnych, do normalnego, domowego użytku. Charakteryzuje się dobrą odpornością na ścieranie.
Lakier 2-składnikowy charakteryzuje się największą trwałością. Często stosowany jest w obiektach mieszkalnych, ale także z powodzeniem w obiektach użyteczności publicznej, ze względu na dobre parametry i podwyższoną trwałość.
Lakiery te są praktycznie bezwonne. Są szybkoschnące. Po zakończeniu przez nas prac, po podłodze możemy chodzić już następnego dnia. Natomiast z wniesieniem mebli czy położeniem dywanu należy wstrzymać się 4 dni by lakier mógł porządnie wyschnąć i nabrać odpowiedni stopień wytrzymałości.
Poza parametrami istotne są również walory estetyczne. Dlatego przy wyborze lakieru poza jego właściwościami należy rozważyć jakie wykończenie podłogi będzie przez Państwa pożądane. Efekt końcowy jaki możemy uzyskać to połysk, mat lub półmat. My polecamy półmatowe wykończenie, które najlepiej podkreśla naturalny urok drewna.