Olejowanie

Chcąc jak najdłużej cieszyć się naturalnym, matowym wyglądem podłogi warto zdecydować się na olejowanie parkietu. Aby jednak efekt był zadowalający, trzeba dobrać odpowiedni olej, pamiętając o temperaturze i wilgotności utrzymanych na konkretnym poziomie.

OLEJOWANIE PARKIETU WarszawaZdecydowanie warto zlecić to zadanie profesjonalnej firmie. Fachowcy bez problemu przeprowadzą nas przez olejowanie parkietu a my będziemy mogli cieszyć się efektem przez długi czas. Wieloletnie doświadczenie połączone z wiedzą na pewno zaowocuje parkietem, który będzie nas cieszył.

Ten rodzaj wykończenia podłogi zyskuje coraz większe grono zwolenników. Pokrycie podłogi olejem zapewnia ochronę drewna oraz uwydatni jego pozytywne cechy. Podejmując decyzję warto rozważyć zalety i wady takiego rozwiązania. Zaletą olejowania parkietu jest podkreślenie struktury i koloru drewna i uzyskanie bardzo naturalnego efektu. Olej nie tworzy na podłodze warstwy jak w przypadku lakierowania. Wnika głęboko, pozwalając drewnu oddychać, jednocześnie zapewniając impregnację oraz ochronę przez zanieczyszczeniami. Dodatkowo tak zabezpieczona podłoga jest mniej podatna na zarysowania niż lakierowana. Zaletą jest także możliwość miejscowej renowacji parkietu, co w przypadku lakierowania nie jest możliwe. Wadą jest mniejsza odporność na brud niż w przypadku lakierowania oraz trochę bardziej skomplikowana pielęgnacja. Zaolejowany parkiet należy czyścić i pielęgnować przy pomocy specjalnych środków, polecanych przez producenta oleju.
Regularnej konserwacji takiej podłogi nie należy zaniedbywać by nie dopuścić do wnikania brudu w strukturę drewna.